Grudzień

Mikołaj w Przedszkolu !

 

 

Serce na nakrętki

Jedynie prawdziwy człowiek zauważy potrzeby drugiego człowieka,
jedynie człowiek wielkiego serca wyciągnie dłoń, pomocną dłoń…

„Łatwiej czynić dobro, jeśli pomaga wielu”

Hermann Gmeiner

„Dobroć jest czymś bardzo prostym, być zawsze do dyspozycji drugich, nigdy nie szukać samego siebie”

Dag Hammarskjold

Tymi słowami chcemy wyrazić wdzięczność za sponsoring,  otwartość wobec potrzeb dzieci  i pracę na rzecz naszego przedszkola.

 

Przedszkole nr 272 im. Misia Uszatka od wielu lat podejmuje różne akcje i inicjatywy promujące wolontariat wśród dzieci. Zachęcamy wszystkich rodziców, jak również nasze przedszkolaki, do brania udziału w popieranych przez nas działaniach. Czasami mały gest lub odrobina dobrych chęci potrafią odmienić ludzkie życie lub przyczynić się do polepszenia stanu środowiska naturalnego. Od lat zbieraliśmy plastikowe nakrętki aby wspomóc rehabilitację dzieci.  W tym roku będzie to pomoc skierowana do Natalii Lewandowskiej chorej na dziecięce porażenie mózgowe. Aby zbiórka przebiegała sprawnie i żaden korek nie uległ zmarnowaniu a efekty naszych działań były widoczne dla wszystkich mieszkańców Bielan za sprawą naszego sponsora zostało zakupione wielkie metalowe serce pojemnik na plastikowe nakrętki Pragniemy serdecznie podziękować firmie ArcerolMittal za wsparcie naszej inicjatywy. Dzięki zrozumieniu i pomocy może być realizowane przedsięwzięcie, którego  sami byśmy nie udźwignęli .Cieszymy się, że to właśnie w Was znaleźliśmy sojusznika.

Projekt umożliwia także recykling i jest częścią propagowanego w naszym przedszkolu przesłania ekokulturalnego przedszkola. Nie bądźmy obojętni na ludzką krzywdę! Dbajmy o nasze środowisko! Tak niewiele potrzeba by na świecie było lepiej.