Listopad

Obrazy poezją inspirowane

Szanowni Rodzice miło nam poinformować  o zajęciu 3 miejsca w konkursie dzielnicowym  „Obrazy poezją inspirowane”
Wiktoria P. z grupy I wraz z Pani Edytą Marchel wykonały piękna pracę plastyczną zainspirowaną wierszem Doroty Gellner  pt. „Idzie kot”

Prace wszystkich laureatów konkursu można oglądać w Galerii Młociny do 6 grudnia.

Serdecznie zapraszamy

 

 

 

 

 

 

 

 

Pasowanie

W dniu 24.11.2021 r. pierwszą ważną uroczystość przedszkolną w swoim życiu przeżyły przedszkolaki z Naszego Przedszkola  nr272″. Dzieci z najmłodszych grup zostały uroczyście pasowane na przedszkolaka. Uroczystość rozpoczęła dyrektor przedszkola, która po powitaniu przedszkolaków i przybyłych gości zaprosiła na część artystyczną przygotowaną przez obie grupy. Dzieci wystąpiły w nowej roli przedszkolaka- aktora, który tańczy, śpiewa i recytuje. Występ dzieci wzbudził ogromne emocje. Po występie nadszedł czas na złożenie przysięgi dzieci , które głośno powtarzały za panią dyrektor słowa przysięgi:

My maluchy przyrzekamy:
Być dobrymi przedszkolakami.
Nie grymasić i nie szlochać,
Zawsze swoje panie słuchać.
Grzecznie bawić się i fikać.
W mig zjadać z talerzyka.
Nauczymy się dziękować,
I porządnie się zachować.
Od dziś zawsze być zuchami,
I dobrymi kolegami.

Po części artystycznej nastał czas na uroczyste naznaczenie dzieci magiczną kredką. Na pamiątkę tej wyjątkowej chwili przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Pasowanie na przedszkolaka jest kolejnym etapem okresu adaptacji dziecka trzyletniego do nowych warunków. Od pierwszego dnia pobytu dziecka w przedszkolu, poczyniłyśmy wiele starań, aby pokonać stres i zapobiec negatywnym przeżyciom małego dziecka przy przekraczaniu progu przedszkola. Jesteśmy przekonane, że dzieci mają poczucie bezpieczeństwa, a rodzice pewność, że nasze przedszkole jest tym miejscem, gdzie bez obawy mogą pozostawić swoje dziecko.

 

Pomocne Bielany – Kiermasz Charytatywny

Szkoła do Hymnu

Dnia 10 listopada (środa) w Naszym Przedszkolu będziemy obchodzić Narodowy Dzień Niepodległości.
Z tej okazji o godz. 11.11 w ogrodzie przedszkolnym wspólnie odśpiewamy „Mazurka Dąbrowskiego” #SzkołaDoHymnu. W grupach będą odbywały się zajęcia dydaktyczne związane ze Świętem Niepodległości oraz w ramach rozwiązania Przeglądu recytatorskiego, Dzieci będą recytować przygotowane wcześniej w domu wiersze.

Tego dnia prosimy aby Dzieci założyły ubrania nawiązujące do barw narodowych.