„Razem najlepiej u Misia Uszatka”

„Razem najlepiej u Misia Uszatka”  tak brzmi tytuł  autorskich spotkań organizowanych w naszym przedszkolu dla dzieci  i rodziców z Ukrainy. Chciałyśmy  aby najmłodsi  mogli  spędzić ciekawie czas i wspólnie się pobawić, a ich rodzice poznać się,  swobodnie porozmawiać i dowiedzieć się najważniejszych informacji związanych z Przedszkolem.

Spotkanie prowadzą nauczycielki i zawsze towarzyszy im Pani Mariana, mama dziewczynki uczęszczające do naszego Przedszkola już drugi rok, która pochodzi z Ukrainy, świetnie zna język polski i ukraiński i jest zawsze dla nas ogromnym wsparciem.

Spotkania odbywają się cyklicznie co czwartek. Pierwsze spotkanie odbyło się 31 marca i miał charakter zapoznawczo-organizacyjny. Zostały przeprowadzone zabawy adaptacyjno-integracyjne, dzieci miały możliwość swobodnych zabaw i  poznana się , a rodzice rozmowy i zapoznania się ze sprawami formalnymi. Oczywiście  było też coś pysznego: słodkie bułeczki z jabłuszkiem upieczone przez nasze panie kucharki i pyszna herbatka malinowa.

Drugie spotkanie to zajęcia z języka angielskiego. Dzieci i rodzice aktywnie uczestniczyli w proponowanych aktywnościach. Widać, że przedszkolaki lubią zajęcia z języka angielskiego, przypomniały sobie nazwy kolorów, zwierząt,  owoców i warzyw, było bardzo dużo wiedzy i niespodzianek oraz mnóstwo atrakcji.

Trzecie spotkanie to zajęcia ruchowe-ZUMBA. Zaprosiliśmy wszystkich do wspólnego tańca, bo zumba to doskonały sposób na połączenie aktywności fizycznej z dobrą zabawą. Młodsi i starsi  dali się porwać do tańca. Oczywiście były też zdrowe przekąski i pyszna lemoniada.  Czwarte nasze spotkanie to zajęcia plastyczne, na początku wiosenne zabawy ruchowe z chustą animacyjną,  a później praca plastyczna. Powstały przepiękne pszczółki i żabki z kółek metodą origami. Widać, że zajęcia plastyczne sprawiły ogromną frajdę również mamom.
Piąte spotkanie to propozycja ćwiczeń z gimnastyki korekcyjnej i zabawy metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. Wszyscy świetnie się bawili.

Szóste spotkanie to zaproszenie do Krainy Motyli, były swobodne tańce z chusteczkami do muzyki Vivaldiego, zabawy z chustą animacyjną i piłeczkami  oraz praca plastyczna Motylek.

Każde spotkanie z Naszymi Gośćmi jest dla nas szczególnie ważne i cenne. Zawsze miło spędzamy czwartkowe popołudnia. A najważniejszy dla jest dla nas uśmiech na twarzach dzieci i mam.

Agnieszka Olszewska