To już 19 lat z Misiem Uszatkiem

1 marca  jest dla nas dniem wielkiego święta. obchodziliśmy bowiem 19-lecie nadania naszemu przedszkolu imienia Misia Uszatka. Przygotowując się do tego wydarzenia Pani Dyrektor wraz z Radą Pedagogiczną przygotowała dla wszystkich grup wspaniałe prezenty i życzenia. Dzieci z dużym zapałem wcieliły się w role aktorów i zaprezentowały montaż słowno-muzyczny pt. „Wędrówki Misia Uszatka po Polsce”. Gdy uroczystość zbliżała się do końca na salę wjechał duży i bardzooooo słodki tort z okolicznościowym napisem. Gdy świeczki na torcie płonęły nam kręciła się łza w oku, że to już 19  lat nasze przedszkole ma tak wspaniałego patrona.

DSCN3788

Nasze Przedszkole już od wielu lat czynnie realizuje edukacyjną przygodę z kulturą najmłodszych . Realizujemy Programu Rozwoju Edukacji na lata 2013 – 2020  WPEK czyli:

  • Warszawski: wiedza/ wsparcie/ współpraca/ wszechstronność
  • Program: pasja/ praca/ powszechność/ perspektywy/
  • Edukacji: ekspresja/ energia/ ekspansja/ eksperyment
  • Kulturalnej: kreacja/ kształcenie/ koleżeństwo/ kapitał1

Jesteśmy co roku współorganizatorem  przeglądów teatralnych –Gala Bielańskich Przedszkoli i literackich” Przedszkolaki lubią poezję…” , akcji czytelniczych czy konkursów tańca i piosenki (co zdaje się być bardzo popularną ale też oczywistą formą edukacji kulturalnej w przedszkolu). Na uwagę zasługują działania realizowane poza przedszkolem takie, jak wizyty w teatrach,  muzeach i galeriach. Aktywnie promujemy także zdrowy styl życia .

Chętnie wspieramy akcje społeczne i charytatywne, które uczą nas dostrzegać, że czasami bardzo blisko jest ktoś taki sam jak my, kto ma takie same potrzeby, a niewiele możliwości aby je zrealizować. „Praca” dla innych uczy nas pokory wobec życia. Podjęte działania wzbudzają poczucie własnej wartości, uwrażliwiając na potrzeby innych. Integruje środowisko, ucztą empatii, a przede wszystkim tego, że wspólnie możemy zrobić więcej.

Prężnie działają warsztaty kulinarne podczas których dzieci pod okiem nauczycieli przygotowują ciekawe i zdrowe  potrawy a w najbliższym czasie ruszamy z kampanią „ Mały dietetyk”. Wiosnę powitamy  z akcją  „ Rowerowy Maj” i już zachęcamy do przygotowania Waszych rowerów.

Bierzemy udział w projektach międzynarodowych np.” Mały miś w świecie wielkiej literatury”  i ochoczo zdobywamy kolejne certyfikaty. Tym samym rozwijamy naszą samodzielność i kreatywność Lubimy mieć wokół siebie wielu przyjaciół,  dlatego współpracujemy z różnymi instytucjami , poznajemy nasze otoczenie i gościmy w naszym przedszkolu. Szczególnie szanujemy seniorów i i lubimy jak maja dla nas czas. Wszystkie nasze działania  wspiera nasza Rada Rodziców.

 

DSCN3780

Agnieszka Olszewska