Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego,,Warszawa- moje miasto

Dnia 09.03.18 w naszym przedszkolu miało miejsce uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego ,,Warszawa- moje miasto”. Autorami prac były dzieci z naszego przedszkola ze wszystkich grup wiekowych .Tym razem organizatorzy konkursu postanowili, że  wykonanie prac zaproponują także rodzicom .Niech ta  wspólna praca będzie przy tym jakże wdzięcznym i bliskim Warszawiakom temacie twórcza i przyjemna. Do wykonania tych arcydzieł sztuki przyczyniły się całe rodziny naszych przedszkolaków- rodzice i najbliżsi dzieciom osoby, często rodzeństwo.

Mogliśmy przez tydzień podziwiać prace i rozmawiać na ich temat. Zastanawiając się jakie to miejsce w Warszawie często powracały wspomnienia zwiedzających, niektórzy mówili,,o! Ja tu mieszkałem, byłem, to jest  mój blok ,albo tu przyjeżdżałem na rowerze. Przepiękne makiety z Panoramą  Warszawy , zabytkowe obiekty Warszawy-Zamek Królewski, Łazienki Królewskie ,PKiN w całej okazałości, Stadion Narodowy, mosty oraz kościoły, parki , pomniki pamięci. Nie było łatwo stworzyć zminiaturyzowanych obiektów-ale udało się i to zasługa wspólna i dzieci i ich najbliższych. Rodzice wraz z przedszkolakami upamiętniali na fotografii wspólne dzieła.

A w dniu finałowym laureaci i osoby wyróżnione wspólnie odbierali piękne  nagrody, które wręczała Dyrektor Przedszkola ,,Misia Uszatka” wraz z organizatorami konkursu-nauczycielkami najstarszej grupy. Nasi zerówkowicze wyrecytowali piękne wiersze o Warszawie, zaprezentowali taniec „poleczkę”. Nie zabrakło także hymnu naszego przedszkola.

Przypomnieliśmy sobie historię naszych słynnych  wuzetek -słodkiego symbolu Warszawy. I oczywiście nie mogło ich zabraknąć na naszym stole. Były przepyszne.

Bardzo dziękujemy  rodzicom, którzy przyczynili się do powstania wystawy. Stworzyliście Państwo  cos wyjątkowego wspólnego. Włożyliście w prace dużo wysiłku, czasu, miłości, a zabawa przy jej tworzeniu i radość  pozostaną na długo w pamięci dzieci. Wspomnienia są bezcenne. Niebawem kolejne wyzwania i kolejny moment na wspólną zabawę z pociechami.

 

                                                                                                            Beata Słomczyńska