Konkurs wiedzy o Warszawie

Dnia 6 listopada w Urzędzie Dzielnicy Targówek odbył się konkurs wiedzy o Warszawie pt,,Warszawa miasto nad Wisłą’’. Tegoroczni uczestnicy przygotowywali się do tego wyjątkowego  wydarzenia dużo wcześniej. Dwoje dzieci z grupy  VI  Maja oraz Krystian powtarzali  treści  z  rodzicami .W przedszkolu   nauczyciel przygotowując  do konkursu prowadził  quizy tematyczne,  gry i zabawy,  przekazywał wiadomości  związane z naszą stolicą. Na pewno fantastyczną sprawą  było  połączenie  teorii  z praktyką i  pokazanie  naocznie  swoim  pociechom wielu miejsc  Warszawy .

W pierwszej części konkursu dzieci wykonały plakat .

Kolejna część to uroczyste spotkanie w gmachu Urzędu. Po uroczystej  inauguracji  i występie dzieci oraz przemowie Pani Naczelnik ,nastąpiło wyjaśnienie zasad konkursu. W konkursie brało udział  156  przedszkoli  z Warszawy. Maja i  Krystian  godnie reprezentowali naszą placówkę .Zebraliśmy maksymalną liczbę punktów oraz nagrody i dyplom. A przy tym była fantastyczna zabawa zarówno dla dzieci jak i  ich opiekunów, którzy pomagali, wspierali ,  kibicowali naszym zuchom.

Uczestnictwo w konkursie to dobra  rozgrzewka przed czekającymi  nas wydarzeniami i przedsięwzięciami, związanymi z naszym pięknym miastem . Nadal  wraz z rodzinami będziemy czynnie uczestniczyć w życiu stolicy ,przekazywać wartości i piękno drzemiące w każdym dziecku. A właściwe jej przekazywanie to zadanie nas-dorosłych.

                                                                                                       Beata S.