Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Dnia 20.09.2017r. z okazji  obchodów Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka- w naszym Przedszkolu odbyła się Olimpiada  pod hasłem ,,Na sportowo czyli zdrowo”. W tym dniu każda grupa  przeistoczyła się w  drużynę sportową. Dzieci ubrały się w T-shirty o ustalonym wcześniej  kolorze. Drużyny: żółtych, czerwonych, zielonych z wielkim entuzjazmem spotkały się o poranku. Po drugim śniadaniu rozpoczęliśmy zabawę. Prowadzące panie  powitały dzieci słowami:

,,Nasza przedszkolna rodzina dziś olimpiadę sportową zaczyna. Gdy słonko gorące wzejdzie- w Przedszkolu Misia Uszatka dziać się będzie. Na sportowo czyli zdrowo-ze słonikiem i słonikową. Mamy ochotę na spacerek, szybko wsiadamy na rowerek. Kto chętny-głośno krzyczy-Dzień przedszkolaka uczcijmy-HURA! HURA!……..odliczamy raz i dwa. Do biegu, gotowi, START………………………………………

Niestety pogoda tego dnia nie dopisała ,ale pomimo deszczu-  uśmiech, radość i słońce  były w każdym z nas-czy to małym czy to dużym. Bo wiemy że sport każdemu służy-trzeba tylko chcieć. Trzy piętra przedszkolne przeobraziły się w halę sportową i to jeszcze kilku poziomową. Dzieci nie ukrywały radości  przeżywania jakże ekscytującej podróży po piętrach. Słoń i Słonikowa – nasze bielańskie słonie – medaliści, zaproponowali pierwszą konkurencję. W  Sali rekreacyjnej rozpoczęliśmy ekstremalnym  torem  przeszkód. Przejściem podziemnym tunelem oraz przejściem  po wąskiej ławce/moście/, zakończonej  skokami na dużej  fitness  piłce. ALEŻ  EMOCJE……… PROSZĘ PAŃSTWA.

Teraz wchodzimy wyżej na parter. A  wchodzenie po schodach to przecież też sport i znakomite ćwiczenie. Tu  czeka dzieci kraina, w której slalomem rowerowym  dojeżdżają  do jaskini smoka Obiboka i bezpiecznie przejeżdżają   na drugą stronę.

Jeszcze schodami w górę docieramy do ostatniej już niespodzianki sportowej, a mianowicie- slalomu poprzez góry .Wędrówkę kończy rzut do bramki- i w tej konkurencji obserwowaliśmy strzały przyszłych piłkarzy. Znakomici przyszli mistrzowie-BRAWO!!!!!!!!!!!!!!!!!!

I tak oto docieramy do końca naszej wędrówki. UFFFFFFFFFFFFFFFFF, cóż za emocje……………..

Ale dzieci krzyczą Nie!!!!!!!!!!!! jeszcze nie, chcemy więcej. Tak, teraz to  już  pewne  powtórzymy tę  naszą olimpiadę, nasz przedszkolny ,,Mundial ”, niebawem. I jeszcze z większym  Powerem.  BRAWO DLA DZIECI!!!

Medale- serca olimpijskie, łapki sportowca  rozdane w nagrodę. DO ZOBACZENIA WKROTCE…..

                                               Organizatorzy:

                                                                   Beata S.

Anita O.