Dzień Makaronowy

25 października był dla nas dniem pełnym atrakcji i kreatywnego działania gdzie główną rolę odgrywał MAKARON.Ten przysmak w menu przedszkolaka pojawia się często, ale czy w formie zabawy i nauki?  U nas….TAK!!  Dzieci tego dnia miały możliwość:

-dowiedzieć się, jak powstaje makaron;

-poznać podstawowe rodzaje makaronu;

-poznać potrawy makaronowe i kraje dla nich charakterystyczne.

Oprócz merytoryki  pojawiło się również kreatywne działanie- wykorzystanie makaronu do zabaw konstrukcyjnych, technicznych i plastycznych. Wszystkie dzieci tworzyły „makaronowe arcydzieła”. W przedszkolu zagościł makaronowy lew, bransoletki, naszyjniki i wiele, wiele innych. Wszystko to dzięki naszej makaronowej fantazji.

Podczas celebrowanego święta zaangażowanie dzieci było ogromne gdzie towarzyszył uśmiech i dobra zabawa. Zwieńczeniem dnia był posiłek gdzie makaronowe danie trafiło do brzuszków naszych dzieci, „Każdy niejadek zjadł obiadek”……….mmnniam 🙂

Najważniejszą kwestią w życiu przedszkolaka jest- zabawa. Warto poprzez zabawę wprowadzić wartościowe treści edukacyjne. Niniejsze zajęcia pozwoliły uruchomić ten mechanizm, co potwierdziły uśmiechy i zaangażowanie naszych „Uszatkowych” przedszkolaków.

makaronAnna J.