Święto Pieczonego Ziemniaka

   29 września dzieci z V i VI oddziału wraz z nauczycielkami i opiekunami pojechały autokarem na polanę młocińską aby tam uczcić „Dzień Pieczonego Ziemniaka”.

Obchody rozpoczęły się od rozpalenia ogniska przez chętnych tatusiów dzieci. Przedszkolaki zostały przywitane przez nauczycielki piosenką „Hej kolego mój, koleżanko ma…”. Następnie wysłuchując „Bajki o ziemniaku” poznały tradycję obchodów pieczonego ziemniaka.

Nie zabrakło również pogadanki na temat wyglądu warzywa oraz potraw jakie można z niego przyrządzić. Tego dnia dzieci wzięły udział w wielu ziemniaczanych zabawach „Gorący kartofelek”, „Rzut ziemniakiem do celu”, „Kartofelkowy wąż”. Po skończonych grach dzieci bawiły się na młocińskim placu zabaw gdzie wykazały się dużą sprawnością ruchową.

Czas mijał szybko ale bardzo przyjemnie a na twarzach przedszkolaków gościł cały czas uśmiech. Po wesołej zabawie dzieci udały się na ziemniaczaną ucztę na której można było spróbować upieczonych w ognisku ziemniaków oraz napić się gorącej herbaty.

Wspólnie spędzony dzień przyniósł wszystkim uczestnikom dużo radości i dostarczył wiele pozytywnych wrażeń.

 

Magdalena K.