Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

OBCHODY OGÓLNOPOLSKIEGO DNIA PRZEDSZKOLAKA

 

          „Wszyscy swoje święto mają…”- tak głoszą słowa „Hymnu Przedszkolaka”. Swojego święta również doczekały się wszystkie przedszkolaki z Przedszkola Nr 272 im. „Misia Uszatka”. Dnia 20.09.2016r. świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.

Od rana wraz z wychowawczyniami dzieci bawiły się w salach przy muzyce z wykorzystaniem kolorowych balonów.

Przedszkolaki z oddziałów I, II i IV spotkały się na dolnym holu by razem z paniami oraz panią rytmiczką uroczyście świętować ten szczególny dla nich dzień. Dzieci z pomocą pań odśpiewały „Hymn Przedszkola” oraz „Hymn Przedszkolaka” a następnie rozpoczęły wesołe zabawy przy muzyce z użyciem chusty animacyjnej oraz kolorowych piłeczek.

 

Na twarzach maluchów malował się uśmiech od ucha do ucha a wspólne zabawy z okazji ich święta sprawiły im wiele radości.

Po występie dzieci młodszych uroczyste obchody Dnia Przedszkolaka rozpoczęły oddziały III, V i VI. Jedna z pań przywitała wszystkie dzieci i wyjaśniła cel wspólnego spotkania. Przedszkolaki bardzo chętnie podzieliły się wiedzą temat tego jak być dobrym przedszkolakiem i co lubią robić w przedszkolu. Następnie pani rytmiczka zaprosiła wszystkich zgromadzonych do wspólnego odśpiewania „Hymnu Przedszkola” oraz „Hymnu Przedszkolaka”. Po przedszkolu rozbrzmiewał głośny i radosny śpiew. Starsze dzieci odtańczyły „Poleczkę Warszawską”. Wszystkie przedszkolaki brały czynny udział w zabawie. Po wesołych pląsach i zabawach integrujących dzieci ze wszystkich oddziałów ubrały się i pomaszerowały z balonami na „Kolorowy Pochód Przedszkolaka”. Przemarsz ten sprawił im wiele radości.

Po południu w salach odbywały się „Przedszkolakowe dyskoteki”. Wspólna zabawa była udana a dzieci były bardzo dumne, że są przedszkolakami.

 

 

Magdalena K.